Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,018 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor poradili ste mi pred chvíľou kyselinu listovú mozte mi poradiť aký mam skúsiť.??? ešte som to nebrala

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, preparátov je v lekárňach niekoľko. Od Inofolicu Femibion, kde máte aj iné vitamíny, Kyelina listová od MedPharmy, ... Výber je len na Vás.

Podobné otázky

 • Bolesti

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Mám už dlhodobo - 2 roky problémy, neustále bolesti krížov, podbruška, svrbenie v pošve... liečená som už bola všetkým možným, neustále užívam nejaké probiotiká celkové aj do pošvy, robím si výplachy cloginom... nič nezaberá. Pred rokom som podstúpila aj operáciu cysty a vajíčkovodov, s nádejou že to vyrieši moje problémy. Nestalo sa tak. Nedávno mi bola zistená ureaplazma - liečená dalacínom 10 dní, problémy pretrvávali takže po opätovnej pozitívnej kultivácií doxyhexal. Samozrejme liečený aj partner, styk počas liečby nebol. Moje bolesti sú však obrovské, neviem spávať, budím sa na svrbenie a bolesti v krížoch. Sex je prakticky nemožný, lebo ma všetko začne štípať. Menštruácia taktiež hapruje, mávam špinenie niekedy aj týždeň a celkovo je oveľa slabšia. Proste už nevládzem takto ďalej žiť. Prosím poraďte mi ako ďalej postupovať. Je tu možnosť dať si všetko odstrániť? Maternica + vaječníky? Problém je ten že ako 10 ročná som mala zápal pobrušnice z prasknutého apendixu a pri operácií pred rokom zistili že som tam mala neskutočné množstvo zrastov. Operovali ma 4 hodiny a zrejme sú tam zase nové zrasty. Mám 32 rokov a žiadne deti ale to mi nevadí, len už chcem žiť bez bolesti. Ďakujem pekne za prípadnú odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin bolestí u Vás môže byť viacero, predpokladám však súvis so zrastmi v dutine brušnej. Áno, s každou operáciou rastie pravdepodobnosť tvorby nových zrastov. Spomínané bolesti však môže spôsobovať aj chlamýdiová infekcia, či ureaplazmová infekcia. Aj keď chápem Váš radikálny postoj k situácii, nemyslím si, že odstránením maternice by došlo k upraveniu stavu. Navyše, ak máte len 32 rokov, odstránením vaječníkov by sa u Vás vytvorila predčasná menopauza, ktorá nesie so sebou ďalšie riziká a možné komplikácie, ako aj nutnosť užívania hormónov. Opakovaným užívaním antibiotík dochádza k tvorbe a prehlbovaniu vaginózy, takže užívanie vaginálnych probiotík v kúrach je žiadúce. Ak budú ťažkosti pretrvávať, bude vhodné rozmýšľať o diagnostickej laparoskopii s adheziolýzou, kde by sa Vám eventuálne zaviedol Hyalobarrier gél. Aj napriek pochopeniu sa Vám takto neviem viac objektívne vyjadriť.

 • Pichanie v pravom podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň , chcela by som sa opýtať , od soboty 15.5. Mám bolesti brucha žalúdka a hlavne podbruska .15.5. Mi aj skončila menstruacia , beriem aj antikoncepciu , takze tehotenstvo si myslím že to nebude .
  Bola som aj na chirurgii ,lebo som si myslela že to je zápal slep.čreva , nezistili nič na chirurgii . Tak ja neviem či to náhodou nemôže byt nejaký gynekologicky problém . Lebo zatiaľ som u gynekológa nebola .
  Pred pár dňami sa mi aj stalo , že pri pohl.styku má začalo upchať v podbrušku na pravej strane a bolelo má to ešte aj po styku . Môže byt že mám nejakú cystu ?
  Alebo kvôli čomu môžem mat take bolesti v podbrušku

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Bez vyšetrení sa však neviem bližšie vyjadriť. Jednoznačne odporúčam absolvovať pravidelne gynekologické prehliadky. Pri pretrvávaní ťažkostí vyhľadajte Vášho obvodného gynekológa.

 • otázka

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa poradiť so svojím gynekologickým problémom. Už dlhšiu dobu (vyše 2r.) mávam biely, hrudkový výtok, ktorý pretrváva 24/7. Každý deň si musím dávať toaletný papier do spodného prádla, pretože inak by som mala celé spodné prádlo od výtoku. Raz do mesiaca pred ovuláciou 2dni moc zle zapácha a raz keď som ho vyskúšala bol horký. Pohlavný styk nebolí. Mám nepravidelnú menštruáciu (rozmedzie od 25-40dní). Menštruácia mi trvá 2-3dni. Prednedávnom sa mi stalo že po pohlavnom styku mi navrela žilka v mieste predelu pošvy a zadku (za hodinku to prešlo). Doktor mi povedal že takýto výtok je normálny a vekom prejde.
  Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, výtok je pomerne bežný, ak je priehľadný alebo mierne mliečne skalený a nezapácha. U niektorých žien dochádza k produkcii väčšieho množstva výtoku, čo niekedy môže byť až nepríjemné. Skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a užívajte vaginálne probiotiká v pravidelných kúrach. Odsledujte si to.

 • Slabé špinenie počas druhého dňa menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 15 rokov a už druhý deň mám slabé hnedé špinenie a bolesti v podbrušku (niekedy silnejšie, niekedy slabšie alebo vôbec). Menštruáciu pravidelnú nemávam,a k samotnému preniknutiu penisu do pošvy nedošlo. Neviete, čím to môže byť spôsobené? Lebo celkom sa bojím. Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Ak máte cyklus nepravidelný, je možné, že sa Vám spúšťa menštruácia. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to.

 • Špinenie

  , Autor:

  Dobrý večer,

  od včera mam menšie bolesti ako keby som mala dostať menštruaciu ale nemam ju mať lebo pred 2 tyždňami som mala ale veľmi divnú/skoro žiadnu menštruaciu ( a dnes rano špinenie ‘’ mini menštruacia’’ ) na 5 den som si vzala Marvelon ktory uživám. Viete mi poradiť ? Mam vysadiť antikoncepciu ?

  Ďakujem

  Michaela

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je špinenie pomerne časté, môže sa vyskytovať, hlavne v začiatkoch užívania, aj počas celého cyklu. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia, ku ktorému štandardne dochádza počas 7 dňovej pauzy, najčastejšie na 2 - 3 deň pauzy. Môže byť vo forme slabého špinenia alebo regulérneho krvácania. Celkom som nepochopil, prečo ste užili tabletku na 5. deň. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť a poradiť Vám.