• Nízka váha bábätka

    , Autor: Dia1703

    Dobrý deň,

    Chcem sa opýtať, som v 3 trimestri (31tt) a zistil mi gynekológ že, moja dcérka má nižšiu váhu. Z výsledkov mi vyšlo že mám v krvi malo železa, chcem sa opýtať môže mať nedostatok železa vplyv na vývoj bábätka? Ďakujem za Vašu odpoveď

    Dobrý deň, nízka hodnota hemoglobínu v krvi nemá vplyv na pripadné zaostávanie v raste. Najčastejšie je zaostávanie spôsobené nedostatočnou činnosťou placenty. Treba však povedať, že zaostávanie znamená veľkosť plodu o 4 týždne a viac menšiu, ako je reálny týžden tehotenstva. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa informovať priamo u lekára.