Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,302 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Hrúbka jazvy po SC

    , Autor: Rajiva

    Dobrý deň, v marci roku 2016 som absolvovala sutúru maternice, kvôli diagnóze placenta acretta v 16. týždni tehotenstva. Samozrejme, tehotenstvo bolo ukončené (mám vertikálnu jazvu od pupka smerom nadol). Počas nasledujúcich 4 rokov som zdravotné problémy nemala, s mužom sa nám ale nedarilo otehotnieť. Začiatkom tohto roka na prehliadke môj doktor zistil, ze hrubka maternice v mieste jazvy sa mu zdá tenká. Po absolvovaní MR výsledky ukázali, ze jazva na maternici ma hrúbku 6 mm. Môj dr. ma posiela na operáciu, navrhuje jazvu zašiť a spevniť. Chcem sa opýtať je toto podľa vášho názoru jediné riešenie? Nie je šanca vynosit dieťa bez tohto zákroku? Ďakujem a prajem pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, šanca otehotnieť, vynosiť a porodiť dieťa (cisárskym rezom) teoreticky existuje. 6 mm jazva by mala stačiť a netrebalo by realizovať laparoskopické ošetrenie miesta jazvy. Nejedná sa u Vás o ťažký defekt jazvy po cisárskom reze.