Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,375 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • uzivanie

  , Autor: viki927

  Dobrý den, chcem sa opytat, ci moze mat vplyv na meskanie menstruacie a nejaky vplyv na ucinnost antikoncepcie zmena zimneho casu na lwtny, predtym som tablety brala o 22:30, a taktiez po zmene casu som tablety brala 22:30 plus minus hodina, niesom si vedoma ziadnej chyby pri uzivani kedze teraz pocas pauzy mi vsetky tablety vysli spravne len pocitujem mierne bolesti aj pocity pred menstruaciou ale este nenastupilo krvacanie, a uz je treti den od prestania uzivania pocas pauzy.
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hodinový posun v užívaní nemá žiadny vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Krvácanie z vysadenia zvykne dôjsť na 3. deň. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Zápal

  , Autor:

  Dobrý deň. Pred menzesom som mala pohlavný styk. Po menzese ma začal trápiť zapáchajúci výtok. Skôr taký "hnilobný" zápach. Svrbenie veľmi nepociťujem, skôr občas slabé pálenie. Na gynekologickej ambulancii mi odporučili Clogin výplachy 5 dní. Čítala som, že sa vraj výplachy neodporúčaju lebo sa zápal môže preniesť vyššie až k maternici. Je to pravda?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že Vám bol realizovaný výter z pošvy na kultiváciu. Do doby výsledku sa často odporúča ako "prvá pomoc" vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a užívanie vaginálnych probiotík. Nepoznám bližšie informácie a okolnosti, ale vaginálny výplach si realizovať môžete.

 • bakteria v pošve

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, už od novembra minulého roka mám problém s baktériou klebsiella pneumoneae. Opakované stery preukázali prítomnosť tejto baktérie ( masívne) v pošve, vždy aj po antibiotickej liečbe či už lokálnej alebo perorálnej. Moja gynekologyčka mi už odmietla dať ďalšie antibiotiká, ani mi nespravila ďalšie stery, lebo sliznica v pošve je ok, nemám výtoky ani žiadne gynekologycké problémy. Problém je ale v tom že mi táto baktéria spôsobuje zápal močových ciest. Urológ mi doporučil laserové ošetrenie pošvy, pretože tvrdí že základný problém je práve v pošve a nevidí iné riešenie ako sa toho zbaviť. Pýtala som sa u nás dvoch gynekológov na názor, ale jeden mi povedal že je to hlúposť ( že v prvom rade je liečba antibiotikami ) a druhá sa nevedela vyjadriť lebo že nemá spätnú väzbu od pacientiek. Momentálne beriem dvoj kombináciu antibiotík, ale necítim žiadne zlepšenie. Veľmi pekne Vás prosím, lebo už som z toho zúfalá, čo by ste mi odporučili vy? dať sa ošetriť tým laserom alebo skúšať lieky ? ( ale tie asi nemajú moc zmysel lebo od novembra nič) Ďakujem Lucia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, klebsiella peumoniae je normálnou súčasťou pošvovej mikroflóry. Ak nemáte žiadne gynekologické ťažkostí, skôr by som sa orientoval na vaginálne probiotiká, vaginálne výplachy. Čo sa týka zápalov močových ciest, nepoznám výsledky kultivácie sterilného moču, či Vám naozaj ťažkosti spôsobuje klebsiella, alebo iná baktéria. Laserové ošetrenie pošvy Vám nezaručí opätovnú infekciu baktériami. Opakované užívanie antibiotík však nie je cesta. Môžete skúsiť užívať enzýmy, aj 2 x 8 tbl aj 3 mesiace. Dodržujte dostatočnú hydratáciu, aj 2 - 2,5l tekutín denne. Netreba tiež zabudnúť na vyšetrenie partnera, či náhodou on nie je zdrojom infekcie a potom treba preliečiť aj jeho.

 • Gynoflor a vedľajšie účinky

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,keďže už rok ma trápia ťažkosti so zápalom v pošve, príznaky žltý výtok a občasné svrbenie. Vybrala som Polygynax, niekolko balení Macmiroru a robila si výplachy Rosalginom. Naposledy mi bez lekárskeho predpisu predali Gynoflor a mala som vybrať celé balenie. ( bála som sa to povedať svojmu gynekologovi keďže to bolo na predpis). Vybrala som 10tabletiek, ale už asi pri 6tej som pocitovala vedlajšie účinky a to občasné pálenie. Ešte asi týžden po dobratí som toto pálenie pociťovala. Otázka je či som si tým mohla niečo poškodiť, alebo zhoršit. Alebo či by to mohlo mať nejaký súvis s problémom so štítnou žlazou ked užívam Euthyrox polovicu z 25mg. Ci to nesúvisí s nejakou látkou, ktorú obsahuje Gynoflor. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste užívať vaginálne probiotiká. Z toľkých užívaných liekov mohlo dôjsť k porušeniu vaginálnej mikroflóry. Užívanie liekov na štítnu žľazu nemá vplyv. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Užívanie Stv a meškanie menzesu

  , Autor:

  Dobrý večer chcem sa opýtať či mohlo spôsobiť meškanie menštruacie užívanie antibiotík užívala som Duomox 100.Menštruacia my mešká už 9 dní a tehotensky test bol negatívny ...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, antibiotiká, rovnako tak ako samotné ochorenie môže mať vplyv na menštruačný cyklus. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, tehotenský test nemá zmysel robiť skôr ako po 14 dňoch meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

 • kvasinky

  , Autor:

  Pán doktor, ako dlho je potrebné používat krém canesten, aby sa dostatočne vyhubili kvasinky a nevrátili sa? Už som pár krát mala kvasinky a spravila som zrejme velku chybu, že som nedodržala dobu liečby, len 1-2 dni a ked prestalo svrbenie, aj ja som prestala mastit...asi preto sa mi to často vracia... :(

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom. Rovnako tak je vhodné užívanie vaginálnych probiotík. Canesten je vhodné užívať aspoň 5 dní. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.