• stafilokok epidermis,enterokok

    , Autor: andi1988

    Dobry den, rada by som sa spytala som v 20 tt tehotenstva a mala som diskomfort s mocenim neprijemne pocity palenie rezanie moj gynekolog to neriesil vraj na papieriku je moc sterilny tak mi to nedalo a isla som obvodnemu ktory odobral kultivaciu nakolko on v moci videl krv vysledky boli GLU negativ, BIL negativ, Ket negativ,SG 1,025, BLD Trace-intact, ph 6,5, PRO negativ, UBG 3,2 umol/L, Nit negativ, Leu Negative a vysledky z kultivacie prisli Enterroccocus fecalis 10^3CFU/ml, Staphylococcus epidermis 10^3 CFU/ml. Lekar povedal ze zatial staci brusnicovy extrakt a vela tekutin. Viem ze sa nejednalo o cievkovany moc takze bakterie mohli byt aj zo steny posvi ale naozaj citim velky diskomfort a mam strach o babetko. Prosim je toto mnozstvo balterii este v norme a ako sa toho zbavit bez antibiotik. Ohrozuje to nejako tehotenstvo? Dakujem

    Dobrý deň, spomínané baktérie sa v moči nachádzajú najskôr zanesením infekcie z pošvy, eventuálne z oblasti konečníka na oblasť pošvy a následne do močových ciest. Staphylococcus epidermidis sa bežne vyskytuje na koži a Enterococcus faecalis v čreve, v oblasti konečníka. Skúste piť veľa tekutín, urologický čaj, brusnicový čaj, pomôcť by mohol jednorázovo aj Monural. Pri pretrvávaní ťažkostí bude treba s najväčšou pravdepodobnosťou treba nasadiť antibiotickú liečbu. Neliečený silný zápal močového mechúra môže nepriaznivo vplývať na maternicu, ktorá môže byť dráždená a spôsobovať bolesti v podbrušku, eventuálne predčasné otváranie sa. Pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.