• vyter

    , Autor: novacik

    Dobrý deň,v piatok večer som si urobila výplach rosalginom. V pondelok mi lekárka brala výter z pošvy. Mohol byť výsledok skreslený?

    Dobrý deň, ak aj je prítomná vaginálna infekcia, jedenkrát vykonaný vaginalny výplach môže skresliť do istej miery výsledok, úplne ho však neovplyvní. Dobudúcna však odporúčam pred plánovaným gynekologických vyšetrením s výterom, aspoň týžden, vyhnúť sa aplikácii vaginálnych liečiv, alebo ak tak urobíte, o tom informovať obvodného gynekológa.