Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,848 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Svrbenie a opuch po Zinnate

    , Autor: andi1988

    Dakujem Vam pekne za odpoved. Dnes som navstivila gynekologa s tym ale ze kultivaciu nerobil pozrel posvu skonstatoval ze tam nevidi zapal vytok je biely a vyzera byt normalny tak mi na to nic neda. Lenze u mna to svrbenie v oblasti klitorisu a okoli pretrvava. Vraj to vyzera na alergicku reakciu mozno z Lactofeelu a mozem si na to lokalne natierat macmiror. Neviem vsak ci postup gynekologa je spravny babo ani neskontroloval a ani krcok poradnu mam v utorok (16tt)tak asi tam. Zacinam pochybovat o postupoch mojho gynekologa nakolko aj pred tehotenstvom som casto trpela bakterialnymi zapalmi a aj naposledy bola v posve klebsiella a nasledne v moci ktora sa teraz lieci Zinnatom. Dost sa bojim o babo a neviem ako riesit to svrbenie a ci mozem gynekologovi v tomto smere doverovat ci naozaj volnym okom vidi ci je nejaky zapl pritomny. Bojim sa aby som z dovodu tychto zapalov o babo neprisla.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, v tehotenstve je výtok normálny, ak je číry alebo mierne do biela, nemusí sa jednať o infekciu. Ak máte ťažkosti v oblasti klitorisu a vonkajších rodidiel, môže sa jednať aj o alergickú reakciu, skúsiť môžete jednorázovo Dithiaden a lokálne voľne dostupné krémy na ukľudnenie, prípravkov je viacero, poradia Vám v lekárni. Zinnat sa môže užívať aj v tehotenstve. Môže spôsobiť vedľajšie účinky, ako aj alergickú reakciu. Ak ste doužívali antibiotiká, užívať môžete vaginálne probiotiká, alergické reakcie na nich sú pomerne zriedkavé, prípravkov môžete vyskúšať viacero, uvidíte, ktorý Vám sadne najlepšie. Neprináleží mi hodnotiť Vášho obvodného gynekológa, ak však nedôverujete Vášmu obvodnému gynekológovi, máte však možnosť voľby. Ak nie ste s Vašim obvodným gynekológom spokojná, môžete si kartu preniesť k inému ku koncu každého mesiaca.