Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,848 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Krvavý výtok

    , Autor: Stanislava

    Dobrý deň,
    Týždeň pred menštruáciou som mala asi 2 dni krvavý výtok. Teraz mám už týždeň a pol po menštruácií a výtok sa objavil znova. K svojej lekárke som objednaná až o 2 týždne. Chcela by som sa opýtať čo mám dovtedy robiť a či to môže byť spojené s nejakým vážnym ochorením.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, nepoznám všetky okolnosti ani informácie, preto sa neviem objektívne vyjadriť. Výtok môže mať viacero príčin, napríklad ovulačné krvácanie. Odsledujte si to. Pri výraznom zhoršení stavu navštívte Vášho obvodného gynekológa skôr.

Podobné otázky

  • Krvavý výtok

    , Autor: michaelaa

    Dobry deň,
    pred pár dňami som navštívila svojho gynekológa s tým, že som mala bolesti v podbrušku a krvavý výtok. Podľa vyšetrení mi povedal, že nevidí žiadny zapal, výtok a podľa sona sú vaječníky v poriadku. Dal mi tablety Polygynax na preliečenie možného zápalu. Zobrala som zatiaľ 3 tablety avsak krv je stále silnejšia (nie je to menstruacia). Mám tablety prestať užívať? Viete mi poradiť, z coho by tá krv pripadne mohla byt?
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero. Ak ste v obdobi ovulácie, môže sa jednať aj o ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak sa po začatí liečby zhoršil stav, s liečbou prestaňte a informujte alebo navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Krvavý výtok

    , Autor: Adi47

    Dobrý deň, už 2 mesiac počas ovulácie mám slabé krvácanie dnes je ale krvácanie o niečo silnejšie. Je to v poriadku? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ovulačné špinenie, či krvácanie sa môže objavovať vo forme špinenia, ale aj regulérneho pár dňového krvácania. Je to individuálne. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Posledné 3 dní krvavý výtok

    , Autor: Lc

    Posledné 3 dní slabý krvavý výtok . Citim ako keby som mala menštruáciu ale nemám iba slabý krvavý výtok.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, takto bez poznania bližších informácií, či okolností sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Krvácanie pri vnútromaternicovom teliesku

    , Autor: Leila2733

    Dobrý deň pán doktor. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zavedené hormonálne vnútromaternicové teliesko Jaydess už 6. mesiac a po menzese krvácam ďalej. Čiže za jeden cyklus krvácam vyše 2 týždňov, potom pár dní mám kľud a príde ďalší menzes a takto to mám už 2. cyklus, predtým od zavedenia to nebolo až teraz, čiže cca až 4. mesiac od zavedenia mi začalo krvácanie po menzese. A vyzerá to tak, že 5 dní mám klasickú menštruáciu a potom mám akoby silný svetlo niekedy tmavo červený krvavý výtok, aj na záchode keď som na malej potrebe vypadne zo mňa skoro vždy malá krvná zrazenina, stále nosím denné vložky. U gynekológa som bola minulý cyklus keď sa mi to stalo prvý krát a po 10. dňoch mi menzes stále neprestával. Nepomohli mi ani injekcie proti krvácaniu a užívanie Cycloamine. Prešlo to samé po 19. dňoch od začatia menštrácie. Gynekológ kontroloval teliesko a s ním je všetko v poriadku, je na svojom mieste. Robil mi aj zápalové stery a všetko negatívne, akurát mi chcel predpísať nízku dávku estrogénu kvôli tomu, ale ešte sme počkali čo bude ďalší cyklus, ktorý je vlastne teraz. Chcela by som sa spýtať preto aj na Váš názor a skúsenosti, lebo normálne mi to nepríde. Ďakujem vopred za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, niekedy trvá aj niekoľko mesiacov, kým si organizmus zvykne na vnútromaternicové teliesko. Časté, či predĺžené krvácanie patrí medzi vedľajšie účinky. Odsledujte si to. Ak budú ťažkosti pretrvávať, bude vhodné porozmýšľať o zmene vnútromaternicového telieska. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

  • Krvavý výtok

    , Autor: Lauruš

    Dobrý deň už dlhšie užívam antikoncepciu belara,o týždeň mám dosťať menzes,a teraz mám už 4 deň krvavý výtok,môže isť o problém s antikoncepciou? ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu ako takú, ale o krvácanie z vysadenia. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže špinenie vyskytovať prakticky počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.