• Zrastene malé pysky s veľkými

    , Autor: Angelo

    Dobrý večer, prosím o pomoc, dcérka ide do puberty, no stále má zrastené pysky. Má to vlastne odmalička, vo ôsmich rokoch povedala gynekologička, že je to v poriadku, ale podľa mňa to v poriadku nieje. Pani gynekologička nemá dobrú povesť u nás v meste. Chcela by som sa opýtať, kde by sa dal zákrok zoperovat laserom? Dcérka má viacero diagnóz, bolesti sme si užili statočne. Existuje vôbec možnosť oddeliť pysky laserom? Viem, že sa to zvykne klasický robiť rozžhavenym drotikom. Tomuto sa chcem vyhnúť. Vďaka

    Dobrý deň, len na základe opisu je veľmi ťažké sa k nálezu vyjadriť, či sa jedná o patológiu, nejakú formu synechií alebo o variantu normálneho nálezu. Podľa nálezu sa zhodnotí a navrhne forma liečby. Ak by bolo nutné pristúpiť k chirurgickej liečbe, väčšinou sa to realizuje formou jednodňovej chirurgie, ale ako som spomínal, rozsah výkonu ako aj spôsob závisí od nálezu. Ak máte možnosť navštíviť detského gynekológa alebo nemocničné zariadenie, pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo pochybnostiach je vhodnejšie sa tam ísť ukázať.