• pooperačne komplikacie

    , Autor: jarka901

    Dobrý deň, mám 27r a ešte som nerodila,ale už mi museli vyoperovať pravý vaječník, lebo som mala dermat-cystu, žiaľ bola priveľka, operáciu museli spraviť rezom cez cele podbrušku, rana sa pekne hojí,ale aj tak mam obavy z komplikácii, už to že operovaná som bola 24 marca a prvého apríla som mala dostať menštruácia a nedostala som ma znepokojuje. V podbrušku ma stále boli -raz práva a raz láva strana inokedy obe, a tesne nad ranou na pravej strane som si nahmatala pomerne veľkú bulu,hrču cca 3-4cm. chcela by som sa opýtať či je to normálne že mi takto mešká menzec, čo to za hrč kú môže byt a aké komplikácie môžu nastať a najhlavnejšia otázka môžem mat napriek tom deti?. Moja doktorka mi povedal že menzes môže meškať aj do konca apríla,ale pravdu povediac, veľmi jej nedôverujem vzhľadom na to že chodievam na pravidelne prehliadky a cystu nikdy nespozorovala až kým nenarástla na 9,5 cmm. Ďakujem za skoré odpovede jarka

    Dobrý deň,
    v pooperačnom období je možné , že menses nebude hneď pravidelná, a tiež závisí od stavu druhého vaječníka,či tam tiež nie je nejaká cysta, retinovaný folikul a podobne...
    v podkoží sa môže pooperačne nachádzať taký útvar (napr.opúzdrená cysta, hematóm atd), mal by sa vstrebať, v prípade že nie e je bolestivý , ak by vás to nejak viac obťažovalo, niekedy je nutné to znovu operovať a útvar odstrániť.
    PO operácii v dutiny brušnej by som vám doporučovala počkať aspoň pol roka, kým sa ústalia hormonálne hladiny a podobne , maternica operovaná nebola, tehotenstvo by nemal byť problém.
    Ak nie ste spokojná so starostlivosťou u lekárky, môžte sa pokojne presunúť k inému gyekológovi.
    Veľa štastia, ak budte mať ďalšie otázky ,píšte