• zápalové zmeny

    , Autor: dee06

    Dobrý deň

    chcela by som sa informovať ohľadom cytologického vyšetrenia -celkový nález je PAP II, čo je v norme. Avšak sú uvedené reaktívne bunkové zmeny spôsobené zápalom, mikrob.obraz candida a horm. stav je v súlade s anamnézou. Je uvedené, že mám vystupňované zápalové zmeny a je potrebné zvážiť kontrolu po terapii. Môj gynekoléog to nijako nemieni riešiť, je to ok?

    ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    v takomto prípade je na zvážení či nenasadiť antibiotickú liečbu ak ide o chronická resp. akútnu cervicitídu. Doporučila by som aj ster z krčka maternice na chlamýdie, mykoplazmy a ureaplazmy. Cervicitídy je veľmi dôležité preliečiť aj z pohľadu budúcej prípadnej gravidity, resp. plánovaia gravidity. Dlhodobá cervicitída môže robiť problém pri otehotnení.