• 1. navsteva gynekologa

    , Autor: odbornik6

    Dobry den,

    velmi sa hanbim, co teraz napisem...
    Mam 27 rokov, nikdy som nebola u gynekologa. Pohlavne zijem, partnerov nestriedam. Menstruaciu som mala a mam pravidelnu. V mladsom veku som k lekarovi nedosla...Dnes by som chcela byt normalnou pacientkou s beznymi pravidelnymi prehliadkami a dobrymi vysledkami. Nedosla som tak kvoli nadmernemu hanbeniu. Dnes by som to hanbenie uz prekonala. Mam ale panicky strach zo zlej diagnozy, z nejakej predpovede, zo zlej spravy, z hnevania sa pani doktorky, ze kde som dodnes bola...
    Pani doktorka, stretli ste sa uz s niecim takym? Je normalne ist v mojom veku prvy krat?
    Prosim o pomoc, o radu...Dakujem!

    Dobrý deň,
    normálne to nie je, ale určite nie ste jediná žena, ktorá prichádza k prvej prehliadke v takom veku. Nikto sa na vás nebude ani hnevať ani vám nadávať. Vôbec nemáte dôvod sa hanbiť, bude to určite v poriadku a aj vám sa poriadne uľaví. Vôbec nemajte strach! Držím palce!