Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,790 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vytok z prsnikov

  , Autor: monika-m-k

  Dobrý den. Potrebujem poradiť. V ľavom prsníku hore v 4 vonkajšom kvadrante som si nahmatala veľkú hrcu ktorú ked chytím alebo prechádzam prstami po nej tak sa pohybuje príde mi ako nejaká žľaza a sú v nej akoby pluzgiere. Je veľká asi ako slivka a ked dám ruku nad hlavu tak je aj vidiet akoby take vydute. Ked dám ruky vedla tela nic nie je vidiet. Plus mam aj vytok z oboch prsníkov pri stlačení zltkasto mliečnej farby. Pri dotyku to aj trochu boli. Bradavky mam take iste co sa týka sfarbenia a tvaru. Moze to byt aj tym ze mam dostať menštruáciu o 2 dni nejaká hormonalna zmena ? Neviete co by to prosim mohlo byt ? K lekárovi idem o tyzden no veľmi sa bojím. Predtým som ju tam myslím nemala. Asi by som si to všimla. Nekojim uz rok a pol a mam 26 rokov. Za odpoved Vám ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  určite navštívte lekára, môže ísť o fibroadenóm teda benígny tumor prsnej žľazy, každopádne je však nutné aby nález skontroloval lekár a na základe ultrazvuku ďalší postup.