• HPV

    , Autor: daga

    Dobrý deň,
    poprosila by som Vás o radu. Pani gynekologička mi oznámila výsledok preventívnej lekár. prehliadky - OC: PAP III a LSIL, HPV 39 HR (s tým, že najprv mala iba podozrenie, že nie sú dobré výsledky z cytológie, zopakovala ju cca o mesiac, vyšla negatívna, ale HPV 39). Povedala, že si mám zakúpiť "indol3C" a užívať ho do apríla a potom sa urobia opäť vyšetrenia. Ak budú výsledky rovnaké, alebo horšie, tak že urobí malý chirurgický zákrok. Chcela by som Vás poprosiť o informáciu, či počas celej doby liečenia sa mam zdržať akéhokoľvek pohlavného života a či sa má preliečiť zároveň tým istým aj partner?
    Veľmi pekne Vám ďakujem za Váš čas a aj informáciu.

    Dobrý deň,
    veľmi pravdepodobne je aj váš partner nakazený HPV vírusom a užívanie Indonal-u by mohlo byť aj pre neho prospešné. Pohlavný styk mať môžete chránený kondómom.