• mirena a špinenie

    , Autor: maja29

    dobrý den, pani doktorka...mám dve deti a 33 rokov, mirenu mám už skoro rok a stále sa mi objavuje špinenie, väčšia časť z mesiaca, niekedy tmavohnedý výtok a inokedy slaboružový až červený skoro ako čistá krv, a pri styku to býva takisto čistou krvou. Je to podľa Vás normálne??? lebo podľa môjho doktora áno, a nič s tým nerobí!!!!!! prosím Vás čo mi doporučíte, prečo to tak mám??? už som z toho zúfalá, lebo nemôžem mať ani poriadne styk s manželom lebo sa bojím, že čo zase bude potom, a stále chodiť s intímkou tiež nie je bohviečo, a nakoniec ide leto...užívam agnucaston, ktorý si myslím že to trošku zmiernuje a takisto aj kyselinu listovú, poprípade ascorutin....ďakujem Vám veľmi pekne za radu

    Dobrý deň,
    ak tieto ťažkosti pretrvávajú už rok určite to nie je normálne a asi patríte k skupine žien, ktoré neragujú dobre na vnútromaternicové teliesko. Odporučila by som minimálne zmenu antikoncepcie. Takéto krvácanie nie je a nemôže byť pre ženu prijateľné, a nemá to nič spoločné s pojmom "normálne"!!!