• bradavicky a vyrastok

    , Autor: tasa

    dobry den, prosim vas keby ste mi poradili, trapia ma 2 veci, prva je ze medzi nohami o oblasti ohanbia mi vznikli niake malicke vyrastky/bradavicky asi 3 a dve mam pri analnom otvore a vsimla som si ze rastu,zvacsuju sa(behom mesiaca sa zvacsili asi o 1-2mm)Nikdy som nic take este nemala, moze to byt sposobene castym holenim v intimnych partiach?Lebo ja sa dost casto holim v tych partiach.Je na to niaka volno predajna masticka alebo nieco take?Ci musim zajst ku koznej doktorke?A druha vec:na spodnej strane pyskov mi vznikol taky maly vyrastok,je takej farby ako pysky a vsetko ostatne,proste ziadnej zvlastnej farby ale vsimla som si ze ten vyrastok sa zvacsuje(behom mesiaca sa zvacsil asi o 2mm)Semtam to citim pri pohlavnom styku.Myslite ze je to nieco vazne?Moj priatel mal takyto nejaky vyrastok ibaze bielej farby na penise asi pred mesiacom a urolog mu ho odstranil,myslite ze som to mohla od neho chytit?Co s tym?Musim ist hned ku gynekologicke ci staci ked pojdem az v aprili?Lebo som vtedy objednana na prevent.prehliadku

    Dobrý deň,
    z vášho opisu ide veľmi pravdepodobne o condylomata accuminata, ide o pohlavne prenosné ochorenie, ktoré spôsobuje vírus HPV (human pappiloma virus). Prejavuje sa presne vami opísanými príznakmi v podobe drobných výrastkov v genitálnej a análnej oblasti, ktoré postupne rastú. Je potrebné zájsť ku gynekológovi, predpíše vám krém. Bohužiaľ pôjde len o symptomatickú liečbu, teda o vymiznutie prejavov, infekcia je trvalá.