Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • vysetrenia

  , Autor: bobika4

  dobry den, chcem sa opytat ak mam zavazne problemy moze ma doktor vysetrit aj pocas menstruacie.? mala som na plane isť k lekarke, pretoze uz davnejsie mam bolesti v podbrušku, unavu, pokles hmotnosti, nechutenstvo, a dalsie. a na hradzi ,respekt. medzi konečnikom a posvou mam akokeby (Ranku) alebo niečo take, čo pri dotyku bolí. Zaciatkom minuleho roka mi bola zistena"čokoladova cysta"ktora splasla. A myslim ze aj vysledky krcka maternice boli take vselijake. Ale kedze som este kkojila tak sa nemohla nasadit liecba.Menstruaciu som dostala skor o 15 dní ako som mala, a samozrejme s velkymi bolesťami, ale tie bolesti su aj keď menštruacia nieje. Možu tieto všetky problemy vyustiť aj do velmi zavažnych? Moja mama je onkol.pacientka(gynekol.problemy) a taktiež rakovina prsnika. Tehotna niesom.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  zatiaľ z popisovaných ťažkostí nevyplýva akútny problém, tak počkajte kým vám skončí menštruácia a následne sa objednajte u gynekológa na kompletnú gynekologickú preventívnu prehliadku.

Podobné otázky

 • Vulvodýnia

  , Autor: Dadulina

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či máte skúsenosti s vulvodýniou a aké sú jej prejavy? Či spôsobuje problémy len na pyskoch ohanbia v podobe bolesti, alebo môže byť jej príznakom aj svrbenie pyskov, štípanie, opuch, kožné zmeny na tkanive pyskov a svrbenie vnútri pošvy? Bolesť pri pohlavnom styku nie je, ale problémy trvajú už 8 mesiacov. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vulvodýnia sa prejavuje všetkými Vami spomínanými ťažkosťami. Môže byť prítomná aj bolestivosť pri pohlavnom styku. Príčin vulvodýnie môže byť viacero, môžu byť aj kombinované, napríklad infekcia v kombinácii s kožným ochorením. Bez vyšetrenia a poznania bližších informácií a okolností sa Vám však takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Krčok

  , Autor: Suellin

  Dobrý deň. Po pórode 4 mesiace, si nedokážem dať tampon. Krčok maternice je hrozne nízko a na dotyk je drsný akoby rozrezaný. Čo robiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrenia zhodnotí nález a bude Vám vedieť povedať viac. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Zapáchajúci výtok

  , Autor: Zuzkaa21

  Dobrý deň, ja som už normálne zúfalá. Dúfam, že mi budete vedieť pomôcť. Mne sa to už opakuje pol roka. V mojom cykle je všetko Okey, až na moment keď mi v druhej polovici MC začne strašne zapachať (asi výtok/sekret)..2 týždne po menštruácii a trvá to dobdobie dobrých 8dni .. Moja gynekologička mi robila stery aj vyšetrenia, vždy prišli výsledky, že je všetko v poriadku. Predpísala mi aj ATB, ktoré zabrali na jeden mesiac. A je to tu opäť. Brutálne ma to obmedzuje, kým mi nezačne najbližšia menštruácia sa hanbím chodiť medzi ľudí. Strašne to tak kyslo zapácha. Skúšala som celý rad od gynexidu, to tiež pomohlo, ale iba na jeden cyklus. Nikdy som sa s tým nestretla. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o infekciu, ovulačný výtok alebo premnoženie vaginálneho laktobacila. Odporúčam realizovať rozšírené mikrobiologické vyšetrenia na chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy a trichomonas vaginalis, ak ešte neboli realizované. Keďže nepoznám žiadne bližšie výsledky vyšetrení, informácie, ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť.

 • pichanie v ľavom boku

  , Autor: sofia55555

  dobrý deň. už asi mesiac má pichá v ľavom boku, isla som s tým k doktorovi zobral mi moč a vyšlo mi negatívne tak mi povedal že mám ist ku gynekológovi prosím vás čo by mohlo znamenať pichanie v ľavom boku.. ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Bez vyšetrenia sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení, ako aj USG určí alebo vylúči gynekologickú príčinu ťažkostí.

 • Črevná viroza a krvacanie

  , Autor: Krsamkova

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, som tehotná v 8tt a dostala som črevnú virozu, počas nej som začala mierne krvácať co trvá aj po viroze. Mohla som z virozy potratiť alebo mi následkom tlaku popraskali nejaké žilky? Špinila som aj predtým to prestalo a môj gynekolog povedal, že dieťa je v poriadku a zatiaľ si to nemám všímať. Len teraz sa to vrátilo a ma to o trochu inú intenzitu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie do 16. týždňa tehotenstva najčastejšie súvisí s tvorbou cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Nemusí to mať súvis s virózou. Užívať môžete Ascorutin 3x1 tabletku denne. Ak boli vyšetrenia, ako aj USG v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Užívať môžete tehotenské vitamíny pre I. trimester. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.