Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,306 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • chronicky vytok

  , Autor: odbornik6

  dobry den, uz polroka ma trapi bielozlty vytok so slabym svrbenim. gynekolog mi predpisal mnozstvo antimykotickych pripravkov /gynazol, clotrimazol na 7dni, mycomax, kremy.../, brala som aj vag. probiotika niekolkokrat rozne druhy, vyplachy, nejem sladke, neberiem ziadne lieky, okrem tohto nemam ziadne zdrav. problemy, hygienu neprehanam ani nezanedbavam mam 22r, mam alergiu na plesne. vzniklo to ako reakcia na mydlo a odvtedy sa toho neviem zbavit, ziadna liecba nezabrala ani trocha /mydlo uz nepouzivam/. iba pocas menzesu nemam vytok, ale hned po nom uz ano. mam pockat kym sa to same upravi, alebo existuje efektivna liecba? dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  doporučujem cielenú kultiváciu z pošvy - teda urobiť výter z pošvy, zaslať na vyšetrenie a následne cielene danú flóru preliečiť vhodnými preparátmi, ak ste tento proces ešte neabsolvovali. Niektorým pacientkám veľmi dobre zaberá Fluomizin vaginálne čipky, Rosalgin 1 x týždenne, a začnite používat Saforel mydlo - dostupné jedine v lekárni.

Podobné otázky

 • Chronicky vytok/tehotenstvo

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, pani doktorka,
  chcela by som Vás poprosiť o radu, názor. Prakticky od puberty trpím výtokmi. Nijaký lekár ma ich doteraz nezbavil, je to naozaj veľmi nepríjemné. Preliečená som bola snáď všetkými možnými liekmi (Polygynax, Gynoflor, Klion D, Entizol, kvapky Gynex,...) bez zlepšenia. Boli mi robené stery na ureo, kvasinky, chlamýdie všetko negatívne. Nepociťujem žiadne bolesti, pálenie, svrbenie. Výtok je v priebehu cyklu najskôr žltý, neskôr priesvitný, redší, potom hustejší. Je to naozaj veľmi nepríjemné. Menštruáciu mávam pravidelnú na 26-28 deň, HAK neberiem.
  Pri poslednej návšteve lekára som mu toto všetko opätovne povedala a pripomenula, zároveň prívzukovala, že sa takmer rok snažíme o otehotnenie, bez úspechu. Môže to byť dlhotrvajúcimi problémami s výtokom?
  Budem vďačná za akýkoľvek názor, pomoc, odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  ak nebol zistený patogén, to znamená, že nebolo zistené či daný výtok spôsobuje infekcia nemusí daný výtok súvisieť s problémovým počatím. V tomto prípade by bolo ideálne kompletné vyšetrenie ako spermiogram, hormonálny profil, vyšetrenie priechodnosti vajcovodov - ak bude všetko negatívne, v tomto špecifickom prípade by bolo vhodné ešte vyšetriť krčok maternice - či neprebieha chronický zápal. (Ten by totiž mohol spôsobiť nahromadenie bielych krviniek - ako ochrana organizmu proti infekcii, ktoré však bohužiaľ bojujú aj proti spermiám). Ďalší postup podľa výsledkov.