Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,299 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • chlamydie,mykoplazmy....

  , Autor: MARTINA1233

  Dobry den.Kedže mam podozrenie na chlamydie, a bola som aj za gynekologom,a povedala mu o vytoku o bolesti v podbrusku, spineni mimo cyklu,vysetril ma len pomocou zdradiel a povedal, ze ten vytok je vraj prirodzeny, ze je taky biely.Preto sa chcem opytat, prvy pohlavny styk,kedy si my slim zeby som sa mohla nakazit som mala 29.7 tohto roku,kedze mi neodobral specialne stery na tieto pohlavne choroby okrem chlamydii aj na mykoplazmy,ureoplazmy,e mozne aby mi obvodny lekar odobral krv na zistenie aspon chlamydii???lebo niekto vravi, ze maju sa odoberat stery niekto zas vravi, ze stery su nepresne,ze preto treba odobrat krv.A nemohli sa mi tie bakterie uz posunut za ten cas niekde inde,a ze uz nie su pritomne na krcku maternice???Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  štandardná diagnostika chlamýdiových infekcií sa robí z vaginálnych sterov a následnej kultivácie ale je možné aj vyšetrenie z krvi a stanovenie špecifických hladín/titra protilátok. To, či bude Váš obvodný lekár ochotný urobiť takéto vyšetrenie je otázka skôr na neho ako do našej poradne, ale v zásade by s tým nemal mať problém.
  Chlamýdiové infekcie sú charakteristické svojim chronickým a asendentným - teda vzostupným šírením infekcie a presunom na orgány malej panvy - vzniká tak endometritída a adnexitída ( teda zápal "maternice, vaječníkov a vajcovodov"). Prejavy sú ale veľmi diskrétne, môžu prebiehať celkom nepozorovane, prípadne sa prejavia bolesťou v podbrušku a bolestivým pohlavným stykom. Následná diagnostika je pomocou laparoskopie. Ak máte podozrenie na takúto infekciu požiadajte ešte raz svojho gynekológa aby urobil riadnu diagnostiku, tieto infekcie sa nesmú podceniť, môžu mať vážne následky pre ženu v podobe tvorby zrastov a môže viesť až k neplodnosti.