• 7 dnova pauza antikoncepcie

    dobrý deň chcela by som sa spýtať keď beriem prvýkrát antikoncepciu karhleight začala som normálne prvý deň menštruácie a vcera som dobrala aktívne tablety a dnes som použila prvú placebo tabletku som chránená aj počas tejto pauzy? a ak sa krvácanie nedostaví je to vporiadku?

    Dobrý deň, áno, za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste chránená aj počas obdobia užívania placebo tabliet. Štandardne sa krvácanie zo spádu hormónov dostaví na 3. až 4. deň užívania placebo tabliet, ale nie je to pravidlo. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom a správnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.