• Ha a menstruacia

    Dobrý deň pán doktor, 4 mesiace som užívala HA, cyklus pred užívaním som mala pravidelný. Teraz mám prvý mesiac od vysadenia, len už by som mala dostať menstruaciu a stále neprišla. Viem že to môže trvat kým telo “opäť nabehne”. Pijem alchemilkovy caj a kúpila som si Vitex. Chceli by sme sa začať snažiť o bábätko. Mám teda zatiaľ len čakať kedy menstracia príde alebo sa dá tomu ešte nejako “pomôcť”? Predpokladám že zatiaľ by som aj tak otehotnieť nemohla. Ďakujem

    Dobrý deň, pri snažení otehotnieť nemusíte čakať na menštruáciu. Snažiť sa môžete aj napriek tomu. Dôležitá je ovulácia, nie menštruácia. Samozrejme, ak neužívate žiadnu formu antikoncepcie, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Nie ste nejak chránená a môžete otehotnieť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.