• Antikoncepcia a otehotnenie

    , Autor: monika111991

    Dobrý deň pán doktor, prosím Vás kedy po vysadení HA je vhodne sa snažiť o otehotnenie? Čítala som názory že ihneď lebo po vysadení Ha vaječníky vraj pracujú omnoho lepšie než pred nasadením piluliek preto je ideálne tesne po vysadení ale aj názory že treba počkať aspoň mesiac nakoľko by mohlo ísť len o tzv. biochemické tehotenstvo. Ako to teda odporúčate? Ďakujem

    Dobrý deň, snažiť sa otehotnieť môžete prakticky hneď po vysadení hormonálnej antikoncepcie. Z hľadiska lepšej prípravy slizničnej výstelky dutiny maternice je možno vhodnejšie vyčkať na prvú menštruáciu a následne sa snažiť otehotnieť.