• Evra náplaste

    Dobrý deň, brala som tabletkovú antikoncepčnú metódu Leverette, z dôvodu, že mi to nevyhovovalo som po mesačnej pauze prešla na náplaste evra, avšak nastala približne 2-týždňová menštruácia, z toho dôvodu som kontaktovala lekára, ktorý mi predpísal norethisteron, po doužívaní mi opäť nastalo krvácanie, dnes po volaní lekárovi som zistila, že dané náplaste nefungovali, s tým, že počas tohto obdobia sme mali styk, viete mi prosím povedať, čo to teda znamená?

    Dobrý deň, špinenie, či slabe krvácanie počas užívania niektorej z foriem hormonálnej antikoncepcie, najmä v začiatkoch jej užívania, či aplikácie, je pomerne časté a neznamená, že antikoncepcia je neúčinná. Ak ste si náplaste aplikovali správne, účinok by mal byť zachovaný, aj napriek špineniu. Nie každej žene vyhovuje každý preparát hormonálnej antikoncepcie a je potrebné nájsť ten “najlepší” preparát doslova na mieru. Je to naozaj individuálne u každej ženy. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.