• Bolesť

    , Autor: Nicoletas

    Dobrý deň. Pred týždňom mi skončila menštruácia, ktorá prišla skôr z dôvodu užívania antibiotík a trvala 12 dní..v pondelok som začala brať nový blister antikoncepcie Daylla, užívam ju pravidelne už skoro 2 roky. A dnes mám bolesti ako pri ovulacii. Je to možné? Mám sa ešte chrániť pred otehotnením? Lekár mi povedal že sa treba chrániť len počas užívania ATB a ešte minimálne 7 dní po douzivani antibiotik, čo sme dodržali. Ďakujem

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie zo spádu hormónov z vysadenia. Postupovali ste správne. Za daných okolností je vhodnejšie sa chrániť doplnkovo pre istotu ešte počas celého aktuálne užívaného blistra. Budete mať istotu.