Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Ťažskosť nôh opuchy

    , Autor: Nikiialexii

    Dobrý deň prajem. Moja gynekologička má pred cca 4 mesiacmi doporučila na užívanie Antikoncepcie-vreya,zdôvodnu vytvorenia cýst na vaječníkov. Teraz som akurát začala užívať 4 blajster a pozoroujem,že po dlhších cestách v aute som mala pocit ťažskych nôh (niečo podobne ako svalovica)…. Včera som dlhšie sedela so spustenými nohami a potom ako som sa postavila som opäť cítila tento pocit ba dokonca som si všimla,že moje nohy boli pripuchnutejšie zvlášť jedna bola viac….Po chvíli tento opuch prestal ako som sa presla a uvoľnila si aj topánky…. Doteraz som nepozorovala na sebe takéto problémy a moja otázka je či na to má vplyv HAK? Zvažujem ju vysadiť pretože mám strach aby sa to niak neskomplikovalo.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, určite je potrebné stav odsledovať. Dôležitý je aj príznak bolestivosti nôh. Opuch jednej končatiny môže byť príznakom krvnej zrazeniny, čo patrí medzi vedľajšie a nežiadúce účinky hormonálnej antikoncepcie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás eventuálne odošle na ďalšie vyšetrenia.