• Nedostupná antikoncepcia

    , Autor: Anna1234

    Dobrý deň, bola som dnes v lekárni pre antikoncepciu a pani farmaceutka mi povedala, že je momentálne nedostupná ale môžu ju objednať a budem ju mať vo štvrtok. Podľa cyklu by som mala zobrať tabletku v utorok. Chcela by som sa spýtať či bude tento posun v poriadku, alebo to môže narušiť cyklus. Za vašu odpoveď vopred ďakujem.

    Dobrý deň, ak sa jedná o prvé užívanie antikoncepcie a prvú tabletku užijete na 2. - 3. deň menštruácie, nasledujúcich aspoň 7 dní používajte aj doplnkovú formu ochrany (kondóm). Ak už užívate tabletky hormonálnej antikoncepcie dlhšie a začiatok užívania tabliet nového blistra si posuniete o dva dni, je potrebné sa chrániť aj doplnkovo, najlepšie celý cyklus. Do budúcna odporúčam kúpu antikoncepcie s dostatočnou rezervou, nie na poslednú chvíľu.