• Krvacanie

    , Autor: Dana1144

    Dobrý den.beriem antikoncepciu už pol roka.prvy mesiac som menštruáciu nemala, druhý mesiac som krvácala skoro celé obdobie tretie a štvrté sa to uz relatívne ustalo...piate balenie mi menštruácia neprišla a meškala mi asi 10.dní odvtedy som to dostala a krvacam už 14 dní.volala som svojej doktorke ale nikto nezviha neviem čo mám robiť či to vysadiť mám posledné dva týždne na dobratie, či to vysadiť alebo opäť čakať,že sa to upraví.

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikknceocie, najmä v prvých mesiacoch, kým si organizmus zvykne na pravidelné nízke dávky hormónov a cyklus sa nastaví, môže dochádzať k vynechaniu krvácania z vysadenia, zo spádu hormónov, ale na druhú stranu sa môže vyskytovať špinenie, či krvácanie, aj prakticky počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri silnom či nadmernom krvácaní, ako aj pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.