• Zabudnutá tabletka

    , Autor: Kačinka521

    Dobrý deň. Užívam antikoncepciu Aidee. V piatok som zistila, že som neužila tabletku zo štvrtka (Siedmu tabletku z blistra), tak som podľa príbalového letáku užila dve naraz. Nechránený pohlavný styk som mala 6dní pred vynechaním tabletky (to jest prvý deň po 7dňovej pauze). Je tam nejaká šanca žeby som mohla byť tehotná?..
    Ďakujem.

    Dobrý deň, ak nedošlo k nechránenému pohlavnému styku v období po vynechaní tabletky, tehotná nebudete. Užitím dvoch tabliet naraz ste postupovali správne. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie a aspoň nasledujúcich sedem dní používajte aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).