• Zmena, špinenie

    , Autor: Barborela

    Dobrý deň, beriem antikoncepciu Daylette od septembra 2021. V marci 2022 sa mi objavilo špinenie od polovice blistra. V apríli bolo všetko v poriadku. Teraz v máji sa špinenie objavilo znova. Ako mám postupovať? Mám zavolať lekárovi a zmeni mi HAK? Treba pri zmene aj absolvovať nejaké vyšetrenie alebo mi ju zmení aj "po telefóne"? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, sa aj napriek jej pravidelnému užívaniu, môže vyskytovať špinenie, či krvácanie, prakticky aj počas celého blistra. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. V prípade pretrvávania ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý určí ďalší postup. Je možné uvažovať aj o zmene preparátu hormonálnej antikoncepcie.