• Vysadenie HAK skôr

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať beriem HAK maitalon
    Mam už len 4 tabletky a menzes by sa mal dostaviť o 7 alebo 6 dní ďalší menzes by som mala mať 16. júna, len že to mám ísť na dovolenku. Môžem už od dnes vysadiť a začať so 7dňovou pauzou?
    Ďakujem, prajem pekný deň

    Dobrý deň, máte dve najvhodnejšie možnosti. Po doužívaní súčasného blistra budete pokračovať v užívaní nasledujúceho blistra, teda vynecháte sedemdňovú pauzu a krvácanie z vysadenia by sa dostavilo ešte pred odchodom na dovolenku, prípadne si teraz po doužívaní blistra urobíte normálne sedemdňovú pauzu a budete pokračovať v užívaní ďalšieho blistra, po ktorého doužívaní budete kontinuálne pokračovať v užívaní druhého blistra, takže počas obdobia dovolenky nebudete mať pauzu. Skrátením cyklu si môžete znepravidelniť krvácanie, ktoré sa môže dostaviť prakticky kedykoľvek.