Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,800 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Užitie EllaOne 30mg

    , Autor: Anna610

    Dobrý večer, včera okolo 22:00 sme s priateľom mali chránený pohlavný styk, (síce mám nepravidelnú menštruáciu už od puberty, ale približne by sa mala dostaviť o 17-18 dní). Bohužiaľ keď začal ejakulovať “kondom” na jednej strane praskol. A pri vyťahovaní mi trocha určite ostalo vo vnútri vaginy. Následne som šla hneď na malu potrebu a dôkladne som sa osprchovala, hlavne tam dole, pripadne že by sa mi zvyšky ejakulátu podarilo aspoň z časti umyť. Hneď nasledujúci deň, asi 9-10 hodín po styku som užila EllaOne, keďže escapelle nebolo v lekárni dostupné. Zatial nemám ani jeden z vedľajších účinkov a keďže si v momentálnej situácii babo dovoliť nemôžeme, preto sme sa snažili chrániť. Tak moja otázka znie nasledovne, viem že nulová šanca otehotnieť nie je možná, ale podľa vás je šanca vysoká? Dalo by sa s tým urobiť ešte niečo naviac?

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, za predpokladu, že ste užili tabletku emergentnej hormonálnej antikoncepcie včas, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Teraz už s tým neviete urobiť nič. Odsledujte si to.