• Antikoncepcia a očná aura

    , Autor: nia.gall

    Dobry deň pán doktor,
    vo februári 2019 som začala s antikoncepciou Nuvaring, v júli 2020 prišla prvá očná aura (bez migrény), v januári 2021 sa situácia zopakovala avšak po aure prišla aj migréna a celkovo sa jednalo o horší záchvat. Bola som u gynekologičky, ktorá nepredpokladá, že by to mohla po takom čase vyvolať antikoncepcia (hlavne nie Nuvaring). Bola som aj trombotestoch, tie sú v poriadku, keďže som mala obavu z mozgovej mŕtvice. Moja mama trpí migrénami s aurou, ja som donedávna tieto stavy samozrejme nemávala, mám 27 rokov, inak sa neliečim na nič (okrem nedostatku vitamínu D a horčíka - Vigantol + Magnosolv), nosím okuliare na astigmatizmus 15rokov. Nuvaring mi bol nasadený na maternicové polypy - úspešne. Moja otázka znie, pokračovať v používaní HAK alebo vysadiť? Chcela som počuť stanovisko aj iného lekára. Ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň, medzi vedľajšie účinky hormonálnej antikoncepcie migréna patrí. Tiež si nemyslím, že by boli ťažkosti spôsobené danou antikoncepciou. Môže sa jednať aj o dedičnosť. Odsledujte si to, ak ťažkosti raz do roka, nemyslím si, že je nutné antikoncepciu vysadiť.