Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,699 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Akné a antikoncepcia

    , Autor:

    Dobrý deň
    Beriem druhý mesiac nizkohormonalnu antikoncepciu a ako som sa dočitala v iných článkoch z antikoncepcie by mala byt pekná pleť no u mna to zatiaľ tak nenasvedčuje ba aj sa mi zdá že ju mám horšiu. Tak sa chcem spýtať či to chvíľu trvá kým si telo na tú antikoncepciu zvykne a pleť sa upraví alebo by som ju mala vymeniť.
    Dopredu ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, záleží od preparátu hormonálnej antikoncepcie. Niektoré preparáty sa používajú aj na liečbu akné. Vedľajším účinkom hormonálnej antikoncepcie však môžu byť aj vyrážky na tvári. Odsledujte si to, pri zhoršení zdravotného stavu navštívte lekára, ktorý Vám antikoncepciu predpísal.

Podobné otázky

  • Akné a antikoncepcia Chloe

    , Autor: Sandraa

    Dobrý deň, pred 8 mesiacmi som začala užívať Chloe hlavne kvôli akné na ktoré mi nezaberala žiadna lokálna liečba ,ktorou som sa trápila 4 roky. Po 4 mesiacoch užívania sa mi pleť krásne vyčistila ale v poslednom mesiaci sa to zhoršilo a je to čoraz horšie ,ako kebyže prestáva antikoncepcia účinkovať. Približne v tom období ako sa to začalo zhoršovať som začala pravidelne užívať Isoprinosine na liečbu herpesu. Má to dáky súvis s tvorbou akné ale je príčina niekde inde ? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň,
    Isoprinosine a antikoncepcia sa vzájomne neovplyvňujú, prblém so zhoršením pleti môže byť úplne niekde inde od stravy, stresu až po infekciu. Doporučila by som v tomto prípade navštíviť kožnú lekárku. Ak vylúči ostatné môžte skúsiť zmenu antikoncepcie na iný antiandrogenny typ.