• Axia daily a užívanie

    , Autor: Barborela

    Dobry den, od oktobra uzivam antikoncepciu axia daily. Vzdy o 4tej poobede. Ale samozrejme sa stane, ze zabudnem, tak niekedy aj o piatej alebo siestej. Chcem sa spýtať, ze kedy by bolo užívanie lepsie, rano alebo večer? Je pravda, ze tano by som asi menej zabudala na presny cas, ale uzivanie poobede som si zvolila preto, ze keby na nahodou prezenie cez den, nebude ohrozeny ucinok antikoncepcie. Ako by ste mi užívanie poradili vy. Ďakujem

    Dobrý deň, je to prakticky jedno, dôležité je, aby ste užívali tabletku hormonálnej antikoncepcie pravidelne v približne rovnakom čase. Posun pár hodín v užití účinok hormonálnej antikoncepcie nezníži.