Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,377 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

  • Zastavenie krvacania

    , Autor:

    Dobrý deň, začala som užívať karhla a je to len druhy mesiac takže moje telo nie je zrejme na hormóny zvyknuté.. prvá menštruácia prišla správne ako mi lekárka povedala no týždeň po jej skončení popri užívaní druheho blistra už šiesty deň silno krvácam .. neviem ako dlho to bude trvat a o týžden presne sa chystam na dovolenku a rada by som sa menštruácii vyhla .. chcem sa teda opýtat či je nutne zmenit antikoncepciu, alebo navstivit lekara pripadne ci je mozne nejako menstruaciu zastavit a moju pravidelnú aj oddialit.. Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, pri silnom krvácaní navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky okolnosti ako aj má k dispozícii všetky potrebné informácie o Vás a vie tak najlepšie zhodnotiť stav a určiť ďalší najvhodnejší postup.

Podobné otázky

  • Vysadenie atb

    , Autor:

    Dobry den pan doktor, brala som antikoncepciu s ktorou som ale intenzivne krvacala 3 tyzdne,, raz pomenej a potom silnejsie potom pauza asi dva dni a zase krvacanie. Gynekologicka mi nasadila Ascorutin a Kavit-vitamin K na zastavenie krvacania. posledne obdobie antikonceicpe teda posledny mesiac uzivania som zabudla 3-4x ju uzit lebo som vela cestovala.. no mala som aj pohlavny styk s partnerom .
    Momentalne este stale krvacam, aj napriek Ascorutinu a Kavitu. Otazna znie, kedy cca ma ascorutin nastup ucinku? a za druhe, mohla som aj za posledny mesiac otehotniet ak som antikoncepciu brala nie tak dosledne ako mesiace pred tym a + som este aj krvacala? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, ak ste tabletky hormonálnej antikoncepcie neužívali pravidelne a mali v tom čase nechránený pohlavný styk, tehotenstvo nie je vylúčené. Nasadenie Ascuritunu a Kanavitu ako zmiernenie krvácania počas nepravidelného užívania antikoncepcie problém nevyrieši. Nepravidelným užitím tabliet ste si mohli navodiť krvácanie zo spádu hormónov sama. Odsledujte si to. Nekedy je nutné zmeniť prípravok hormonálnej antikoncepcie. Keďže nepoznám všetky informácie ani okolnosti, takto sa mi je ťažko vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.