Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,446 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som skončiť s užívaním antikoncepcie. Užívam Nuvaring. Chcela by som sa spýtať, koľko dní pred vybratím krúžku Nuvaring môžem mať nechránený styk, keď ďalší krúžok si už nevložím. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nechránený pohlavný styk môžete mať počas doby vloženého NuvaRingu a posledný odporúčam 2-3 dni pred plánovaným vybratím NuvaRingu. Používanie NuvaRingu môžete ukončiť kedykoľvek chcete. Ak prestanete používať NuvaRing, pretože chcete otehotnieť, musíte pred pokusom otehotnieť počkať na prvú menštruáciu. Toto vám pomôže vypočítať si termín pôrodu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Vysadenie doplnenie otazky

  , Autor:

  Dobry den, na otázku ci mi moze vysadenie antikoncepcie kvoli operacii, rozhadzat menstruaciu ste mi odpovedali, ze ak doužívam celý blister a po 7 dňovej pauze nebudem pokračovať v užívaní hormonálnej antikoncepcie, cyklus by mal byť zachovaný. Ale ja mam axia daily a tam nie je 7 dňová pauza. Tam je 24+4. Platí to tiez, ze ak douzivam všetkých 28 tabliet a nezacnem uzivat dalsi blister, cyklus bude zachovany? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tom prípade doužívajte 24 tabliet, zvyšné 4 placebo tabletky nemusíte doužívať. Aj keď doužívajte 28 tabliet, cyklus bude zachovaný.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň, užívam Lindynette 20 a chcela by som ich na nejaký čas vysadiť, cca 3 mesiace. Je to vhodné? Po tých 3 mesiacoch si mám dať prvú tabletku v prvý deň cyklu? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, prvú tabletku z nového blistra užite v prvý deň menštruácie.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  je možné že sa ani po 3 mesiacoch po vysadeni hak nedostaví menštruácia? Bola braná dlho cca 5 rokov a nechcem do seba dávať ďalšie hormóny ako je injekcia na vyvolanie menštruacie alebo prejst’
  O5 na hak ako mi odporučal môj gynekológ...odporúčate ísť na nejaké testy? Endokrinne a pod.?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po dlhodobejšom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie nie je výnimočné, že sa menštruačné krvácanie nedostaví. Ak nesúhlasíte s podávaním akýchkoľvek hormonálnych preparátov, či už vo forme injekcií alebo tabliet, je zbytočné robiť hormonálne testy, ktorých výsledkom by bolo odporúčanie podania hormonálnej injekcie. Dôležité je aj gynekologické USG vyšetrenie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý najobjektívnejšie pozná všetky informácie ako aj okolnosti.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor:

  Dobrý deň mám otázku. Chcela by som vysadit antikoncepciu ktorú užívam rok a pol. Zobrala som poslednú tabletku v piatok, v nedeľu som mala nechaneny sex s ejakulaciou. Ak som správne čítala mám proste prestať brať tabletky z ďalšie blistra? A môžem ostať po vysadení tehotná ak nebudem mať sex ? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak chcete vysadiť hormonálnu antikoncepciu, môžete to urobiť v ktorejkoľvek fáze cyklu, asi najlepšie je dobrať blister a počkať na krvácanie z vysadenia. Následne už nezačať s užívaním ďalšieho blistra. Bez pohlavného styku sa otehotnieť prirodzene nedá. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk v čase, keď ste už neužívala tabletky, nepoznám všetky okolnosti ani druh užívanej antikoncepcie, v závislosti od toho tu riziko tehotenstva je.

 • Vysadenie antikoncepcie

  , Autor: Nikto8

  Dobrý deň.
  Chcela by som sa ešte opýtať, že ak teraz beriem druhý blister bez prestávky, môžem ho prestať užívať aj skôr ako po dobratí 21 tabletiek? Dostaví sa mi menštruácia po 2 až 4 dňoch ako obvykle?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, aj taká možnosť tu je, no veľmi sa neodporúča. Po vysadení tabliet hormonálnej antikoncepcie absolvujte 7-dňovú prestávku, počas ktorej nastane krvácanie z vysadenia a po skončení 7-dňovej prestávky začnete s užívaním nového blistra. Do budúcna však odporúčam čo najmenej takýchto zásahov, pravidelné užívanie tabliet hormonálnej antikoncepcie 21 dní s následnou 7-dňovou prestávkou, aby ste si menštruačný cyklus úplne "nerozhádzali". Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.