• Vysadenie antikoncepcie

    , Autor: M_ariana

    Dobrý deň, chcela by som skončiť s užívaním antikoncepcie. Užívam Nuvaring. Chcela by som sa spýtať, koľko dní pred vybratím krúžku Nuvaring môžem mať nechránený styk, keď ďalší krúžok si už nevložím. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, nechránený pohlavný styk môžete mať počas doby vloženého NuvaRingu a posledný odporúčam 2-3 dni pred plánovaným vybratím NuvaRingu. Používanie NuvaRingu môžete ukončiť kedykoľvek chcete. Ak prestanete používať NuvaRing, pretože chcete otehotnieť, musíte pred pokusom otehotnieť počkať na prvú menštruáciu. Toto vám pomôže vypočítať si termín pôrodu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.