• Absencia menštruácie

    , Autor: Jani13

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mám 20 rokov. Vysadadila som HAK a menstruacia sa nedostavila, už je to 5 mesiac. Pred tým sme s partnerom žili sexuálny život no teraz na sex ani nepomyslim. Môže byt spojena strata libida s absenciou menštruácie?

    Dobrý deň, ak sa po vysadení hormonálnej antikoncepcie menštruácia nedostavila už skoro pol roka, odporúčam návštevu obvodného gynekológa.
    Áno, strata schopnosti vaječníkov stimulovať tvorbu estrogénov má za následok pokles libida.