• Vplyv na hak

    , Autor: miska-4

    Dobrý deň, pán dokrtor chcela by som sa spýtať. Užívam pravidelne hak yaz. Viem , ktoré veci ju môžu ovplyvnit a tým sa vyhýbam. Vcera som si ale spravila caj na trávenie a náhodou som si všimla, ze okrem dalsích 8 byliniek obsahuje aj lubovnik. Vypila som jednu salku. Uz ho pite nebudem ale tu jednu som vypila, nebolo to ani po ani pred uzitim hak. Myslite, ze ta jedna salka by mi mohla ovplavnit hak? Dakujem

    Dobrý deň, je pravda, že ľubovník bodkovaný má vplyv na hormonálnu antikoncepciu, no v prípade čajovej zmesi je ťažké odhadnúť jeho pomer v zmesi a následný účinok. Nemyslím si ale, že jedna šálka bylinkového čaju, ktorá ho obsahuje má zásadný vplyv na účinok hormonálnej antikoncepcie. Pri pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie si osobne myslím, že účinok hormonálnej antikoncepcie ostal zachovaný. Pokračujte v pravidelnom a dôslednom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.