• Znížená ochrana

    , Autor: lenka-13

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať či je znížená účinnosť antikoncepcie Aidee. Po sedemďňovej pauze som začala užívať tablety z nového blistra. V pravidelnom čase som vzala prvé 3, ale 4 tabletku som vzala až s odstupom 8 hodín. Je tam možnosť tehotnosti, resp. užiť núdzovú tabletku. Ďakujem

    Dobrý deň, účinnosť antikoncepcie je vždy znížená, ak sa vynechá dávka. Ak ste zobrali tabletku s odstupom 8 hodín, pravdepodobnosť otehotnenia je dosť malá, ale vylúčiť ju nemožno. Väčšinou je spoľahlivosť účinnosti tablety znížená po uplynutí viac ako 12 hodín. Pre Váš vnútorný kľud môžte najbližších pár dní použiť aj mechanickú ochranu - kondóm, alebo na pár dní vynechať pohlavný styk.