• mozne tehotenstvo?

    , Autor: andi662

    Dobry den.

    Uzivam antikoncepciu Aidee uz 7 mesiacov. Antikoncepciu Aidee mi predpisal gynekolog lebo zistil ze mam polycysticke vajecniky. Povedal mi ze tabletku netreba uzivat v presnu hodinu staci ak si ju dam hocikedy cez den. Tabletky uzivam pravidelne kazdy den vzdy ked idem spat. Cize cca o 23:00-23:30 no niekedy sa mi stane ze popri studiu dlho nocujem alebo ma to nenapadne a tabletku si dam az niekedy o 01:00-02:00 je v tom velky problem? .. Pytam sa v zavislosi s tym lebo mame s partnerom pravidelny sex. No napriek uzivanii antikoncepcii sa do mna nikdy "nespravi". No pred dvoma dnami sa nam stala mala nehoda a priatel sa do mna spravil. Viem ze by som mala byt plne chranena ak pravidelne pouzivam antikoncepciu ale prave v tento mesiac sa mi stalo ze prvy tyzden som zabudla zobrat prvu tabletku ktoru som si hned dala na druhy den rano a v noci som vracala. A koncom druheho tyzdna som si znova zabudla dat tabletku a taktiez som si ju dala na druhy den rano. Na pribalovom letaku je pisane ak zabudnem prvy tyzden uzit tabletku mala by som sa 7 dni chranit co som spravila. A ak som nevracala do 3-4 hodin od uziti tabletky tak by sa mala tabletka vstrebat. A ak som zabudla uzit tabletku v 2 tyzdni a dala som si ju hned ako som si spomenula som plne chranena. Aj tak som stale v otazke ci som naozaj plne chranena ked neuzivam tabletky v presnu hodinu a stali sa mi tieto veci kedze na druhy den po styku ked sa do mna priatel spravil som dostala spinenenie ktore prestalo hned v ten den. Menstruaciu mam dostat za 5 dni. Je mozne ze som kvoli mojmu zabudaniu tento mesiac a priatel do mna ejakuoval som mohla otehotniet?

    Vopred dakujem za odpoved a prajem pekny den.

    Dobrý deň, ak užívanie kolíše v rozsahu 2-3 hod ako uvádzate chránená ste, nemal by byť dôvod na otehotnenie, ak samozrejme nedošlo k inej chybe,
    s pozdravom