• Antikoncepcia a HPV

    , Autor: lucy20

    Dobrý deň, pri vyšetrení tkaniva z krčka maternice mi zistili prítomnosť HPV vírusu. Lekár mi doporučil užívať indonal a taktiež pre môjho partnera- je vhodné aby sme si spolu kúpili 1 balenie Indonal partner?
    Ďalej mi predpísal antikoncepciu dienorette, pretože mávam cysty a úplne nepravidelnú menšitruaciu. chcem sa opýtať, či HAK negatívne nepôsobí na HPV vírus, či ju môžem začať užívať, ak sa súčasne liečím.dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    antikoncepcia neovplyvňuje aktivitu HPV vírusu a kľudne ju môžete užívať spolu s Indonalom. Môžete užívať aj Indonal partner.