• hak a tehotenstvo

    dobrý deň, pani doktorka chcela som sa vás spýtať začala som užívať antikoncepciu a aj napriek tomu mám stále pocit čo ak môžem byť tehotná aj napriek užívaniu. Tak moja otázka je že ked mi počas 7 dňovej pauzy príde menštruácia či môžem byť pokojná, že nie som tehotná, alebo táto menštruácia s tým nesúvisí a je to len krvácanie po vysadení tabletiek? dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    v prípade pravidelného užívania tabletiek ste chránená a obávať sa nemusíte. Ak príde menštruácia je to síce krvácanie so spádu hormónov no ak by ste boli !náhodou! tehotná menštruácia by neprišla, prípadne len veľmi slabé špinenie.