• Chcem vysadiť antikoncepciu

    , Autor: janelicious

    Dobrý deň, chcela by som vysadiť antikoncepciu, beriem ju iba 2. mesiac (tento týždeň dokončujem 2. blister) a ešte mám doma dva blistre. Neprejavili sa žiadne vedľajšie účinky, až na to, že som za ten čas pribrala 6 kíl, čo mi tiež trochu prekáža, no chcem ju prestať brať z osobných dôvodov. Mám teda dve otázky: 1. Či po vysadení opäť schudnem tak ľahko, ako som pribrala, alebo to bude zložitejší proces? 2. Keby som chcela opäť začať s užívaním, môžem zvyšné blistre opäť začať brať v prvý deň krvácania alebo je tam už iný postup? (Keďže je dosť možné, že sa mi po vysadení rozhádže cyklus.) Ďakujem za odpovede.

    Dobrý deň,
    závisí od toho ako ste pribrali, ak sú kilá navyše spôsobené zadržaním väčšieho množstva vody v tele, tak by ste mohli schudnúť pomerne ľahko, ak je však + na váhe spôsobené nahromadením tuku môže byť problém vrátiť sa na pôvodnú váhu bez aktívneho zásahu - teda cvičenie + obmedzenie stravy, prípadne racionálne stravovanie. Čo sa týka opätovného nasadenie je ideálne počkať na začiatok menštruácie.