• Je potrebná antikoncepcia

    Dobrý večer, chcem sa spýtať či je potrebné užívať antikoncepciu, keď som rodila 1.1.2013, dojčím a ešte som zatiaľ nemala menštruáciu. Zatiaľ sa neviem rozhodnúť akú antikoncepciu budem brať. Lekár mi dal na výber Danu, tabletky alebo do ramena. Odozvy som ani na jednu nepočula dobré. Viete mi poradiť? Ďakujem

    Dobrý deň,
    pravdepodobnosť, že pri dojčení otehotniete je samozrejme menšia ale na druhej strane kojenie nie je antikoncepcia, preto je potrebné počítať aj s eventualitou, že by ste napriek dojčeniu mohli otehotnieť. To akú antikoncepciu zvolíte je vyslovene na vás, s tabletkami sú veľmi dobré a dlhoročné skúsenosti, Dana je pohodlná bez akejkoľvek nutnosti dennodenného užívania tabletiek, implantát detto - možno v týchto dvoch prípadoch troška nepríjemné zavádzanie resp. extrakcia-vyberanie implantátov či vnútromaternicového telieska.