• kojenie antikoncepcia a krvacanie

    dobrý den.som tri mesiace po pôrode, kojím a berem antikoncepciu ,, AZALIA,, posledné 2 týzdne mam jemné bolesti v podbrušku a dva krát som jednorázovo trochu krvavo spinila a tretí krát uz zacala normálne krvácat, jasná cervená krv.zatial to trvá prvý den.mam nejaký problém, alebo to je v poriadku? na prehliadke po sestonedelí bolo vsetko o.k.môzem takto krvacat,aj ked uzivam antikoncepciu? uzivam ju pravidelne,bez vynechania cca dva a pol týzdna. dakujem

    Dobrý deň,
    krvcanie počas kojenia býva veľmi nepravidelné, aj keď pravidelne užívate antikoncepciu. Ak bol ultrazvuk po šestonedelí v poriadku tak sa nemáte čoho obávať, ide pravdepodobne len o krvácanie spôsobené dojčením a instabilitou hormónov. Ak by však krvácanie jasne červenou krvou neprestávalo, prípadne sa stupňovalo je potrebné vyhľadať lekára.