Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • užívanie antikoncepcie

  , Autor: odbornik6

  Dobrý den,
  mám 20 rokov a antikoncepciu užívam už asi 6 rokov..najskor mi ju doktor nasadil kvoli nejakym problemom a vlastne potom mi ju ponechal..uz som mala rozne druhy,avsak celu tu dobu bez prestavky...je potrebne ju na nejaky cas vysadit? Ma dlhodobe uzivanie bez prestavky nejaky vplyv na neskorsiu plodnost? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  to či vysadíte antikoncepciu alebo nie je len na vás. Vo všeobecnosti to nie je potrebné. Dlhodobéužívanie antikocepcie podľa Gynekologickej spoločnosti a doporučení odborníkov neznižuje plodnosť. Po vysadení antikoncepcie sa jej antikoncepčný učínok vytráca. Je však možné, že ak ste mali na začiatku problémy s menštruačným cyklom, mala cyklus nepravidelný alebo vám diagnostikovali polycystické vaječníky (pri týchto diagnózach sa zväčša nasadzuje antikocepcia už v detstve), problémy môžu po vysadení antikoncepcie pretrvávať.

Podobné otázky

 • Biseptol

  , Autor: Zuzana25

  Dobrý deň.
  Užívam 6 deň ATB Biseptol spolu antikoncepciu TriRegol už pomaly 6 mesiac a dneska som kúsok zakrvacala môže to byť z užívania antibiotík? Doktor mi kázal užívať ak ascorutin popri antikoncepcii lebo som popri užívani stále kúsok spinila ,krvácala no meniť antikoncepciu mi nechcel,že to bezne a prejde to pri užívaní ascorutinu je to správny postup ?Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, či krvácanie sa môže vyskytovať počas užívania hormonálnej antikoncepcie. Užívanie antibiotík bez ohľadu na užívanie antikoncepcie má často vplyv na cyklus a môže spôsobovať špinenie, krvácanie, ale aj posun, či znepravidelnenie cyklu. Ascorutin sa používa pomerne často na podporu cievnej steny. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach ho navštívte.

 • Uzivanie antikoncepcie v inom casovom pasme

  , Autor: tothovab

  Dobry vecer p. doktor Kelij,

  uzivam antikoncepciu Maitalon vyse 4 roky, pravidelne ju uzivam o 12 na obed. V novembri cestujem do Brazilie cca ba mesiac, kde je o 5 hodin menej a teda neviem presne o ktorej a podla ktoreho casu by som ju mala uzivat, aby nenastal ziaden problem, teda nezelane tehotenstvo. v den odletu planujem uzit tabletku tak ako bezne, o 12 na obed nasho casu. Nasledujuci den uz teda budem v Brazilii, mala by som teda zobrat tabletku o 7 rano tamojsieho casu (teda 12:00 hodin nasho casu) ? alebo naopak pripocitat tych 5 hodin a uzit tabletku o 12:00 tamojsieho casu (17:00 nasho casu) ?

  dakujem pekne za odpoved a zelam pekny vecer,


  Barbara

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa nad tým trápiť, ani to prepočítavať. Užitie tabletky hormonálnej antikoncepcie do 12 hodín od času pravidelného užívania nemá na účinok hormonálnej antikoncepcie vplyv. Môžete teda užívať tabletku vždy o 12:00 hod. bez ohľadu na to, kde sa budete nachádzať.

 • Antikoncepcia Daylla

  , Autor: Anonymka1

  Dobrý deň, začala som užívať antikoncepciu Daylla vybrala som si čas 21:00, pretože sa mi prvý deň dostavila menštruácia až večer okolo 21:00 tak som si cez deň nebola istá či už cyklus naozaj začal, lebo som nemala ešte silnejšie krvácanie. Chcela by som sa opýtať či užívanie antikoncepcie večer o 21:00 má nejaký vplyv na jej účinok keď ju užívam každý deň v rovnakom čase? Plus sa chcem ešte opýtať či po 7 dňovej pauze keď začnem užívať druhý blister či by som si mohla posunúť jej užívanie na skoršiu hodinu napríklad na 20:00? Alebo to bude mať zlý vplyv?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ste chránená. Čas užívania si o pár hodín môžete posunúť. Niekoľkohodinové skoršie užitie alebo omeškanie nie je problémom. Už aj dnes môžete užiť tabletku o 20:00 hod., alebo aj skôr podľa potreby.

 • Užívanie antikoncepcie

  , Autor: Henaa

  Dobrý deň, chcem sa spýtať začala som brat antikoncepciu AIDEE menstruacia mi skončila ale aj napriek tomu mám menšie spinenie každý deň a krvavý výtok a pociťujem nevoľnosť ako pri menstruacii chcem sa spýtať je to normálne že telo si zvyká na tabletky alebo je to vedľajší účinok a treba prestať brat antikoncepciu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie sa môže špinenie vyskytovať prakticky počas celého cyklu. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zle užívanie antikoncepcie

  , Autor: Tete57798

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné že otehotneniem keď som antikoncepciu používala 21 dní a 7 dní mala byť prestavka no na 7 deň som už tabletku užila. Je to veľký problém? Čo mám urobiť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie je to žiadny problém, skrátili ste si tým a posunuli cyklus o jeden deň. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.