• ekzem

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň,
    užívam HA Maitalon, druhý blister. Približne pred dvoma týždňami sa mi objavila ekzémová škvrna na tele. Za posledné tri dni som sa už vysypala celá. Poprosila by som o radu, či mám doužívať blister alebo hneď prestať. Bola som u kožnej lekárky, ktorá ma chcela objednať o mesiac. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    je veľmi málo pravdepodobné, že by daný stav spôsobovala antikoncepcia. Alergia/kožná reakcia na HA je pomerne zriedkavá, navyše užívate antikoncepciu už druhý mesiac takže pravdepodobne "ekzém" vyvolalo niečo iné. Ak to kožná lekárka neuzavrela ako alergickú reakciu ale ako ekzém nie je dôvod na vysadenie HA. Ak však máte pocit, že to s HA priamo súvisí, vysaďte ju hneď.