Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,265 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • ockovanie proti kiahnam

  , Autor: majka_drobka

  Dobry den, pisala som vam pred par dnami ohladne ockovania priorix-tetra a prevenaru - ich kombinacia a lehoty. V starsich prispevkoch som totiz az po odoslani nasla informaciu, ze ak sa dieta zaockuje priorix-tetra, musi sa do 6tich mesiacov zaockovat vakcinou proti kiahnam - varilrix. Je to nutne alebo uz vakcina priorix-tetra obsahuju dostatok protilatok proti kiahnam? Pisali ste totiz, ze tato vakcina sa dovaza v obmedzenom mnozstve a nie je u nas registrovana. Tu by mohol nastat asi aj problem s jej preplatenim v poistovni, kedze mame objektivne dovody na to, aby nasmu synovi bola preplatena. Je teda aj ina vakcina, ktora je u nas registrovana? Dakujem velmi, aj za predchadzajuce informacie, ktore si velmi cenim. vdaka pani doktorka. Maja

 • Varilix

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, pani doktorka, ďakujem za informáciu o očkovaní proti ovčím kiahňam. Snažím sa zohnať ten Varilix. Prosím Vás,neviete mi poradiť, kde ho zohnať? Ďalej som sa Vás chcela spýtať, či sa môžem dať zaočkovať keď kojím (prípadne ako dlho po očkovaní by som nemala kojiť) a ako dlho po očkovaní by som nemala byť tehotná? Ďakujem Vám veľmi pekne.

 • Očkovanie proti ovčím kiahňam

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, pani doktorka. Mám 33 rokov a ako dieťa som neprekonala ovčie kiahne. Mám 9 mesačného syna. Plánujem ďalšie tehotenstvo a zároveň sa v tehotenstve obávam kontaktu s ovčími kiahňami. Počula som, že existuje nejaké očkovanie pre deti proti ovčím kiahňam a aj pre dospelých? Pani doktorka, čo mi odporúčate? Mám dať zaočkovať syna? Prosím Vás ako sa tá očkovacia látka volá, kedy sa dá ňou očkovať? A keby som chcela dať zaočkovať seba, je tá látkapre dospelých u nás už registrovaná? Ďakujem veľmi pekne.

Otázok: 184

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: