Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,502 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Očkovanie proti ovčím kiahňam

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pani doktorka. V blízkej dobe nás čaká očkovanie mojej dcéry - to na 15 mesiacov. Bola mi ponúknutá aj možnosť zaočkovať ju zároveň proti ovčím kiahňam, vakcínou Priorix Tetra. Neviem sa však rozhodnúť či áno alebo nie. Počula som mnoho názorov, aj také že je dokonca lepšie prekonať. Viem že existuje aj iná očkovacia látka proti kiahňam, neviem teda či je už dostupná aj na SK a tá sa očkuje osobitne a je aj lacnejšia. Neviem teda ktoré z tých očkovaní je vhodnejšie a či vôbec dať zaočkovať. Dcéra má za sebou klasické povinné očkovania, pneumokokové očkovanie a plánujem ešte neskôr očkovanie proti Hepatitíde A. Nechcem však presiliť jej organizmus veľkým množstvom očkovaní, keďže aj to nieje najlepšie. Ďakujem pekne za odpoveď.

 • ockovanie proti kiahnam

  , Autor: majka-drobka

  Dobry den, pisala som vam pred par dnami ohladne ockovania priorix-tetra a prevenaru - ich kombinacia a lehoty. V starsich prispevkoch som totiz az po odoslani nasla informaciu, ze ak sa dieta zaockuje priorix-tetra, musi sa do 6tich mesiacov zaockovat vakcinou proti kiahnam - varilrix. Je to nutne alebo uz vakcina priorix-tetra obsahuju dostatok protilatok proti kiahnam? Pisali ste totiz, ze tato vakcina sa dovaza v obmedzenom mnozstve a nie je u nas registrovana. Tu by mohol nastat asi aj problem s jej preplatenim v poistovni, kedze mame objektivne dovody na to, aby nasmu synovi bola preplatena. Je teda aj ina vakcina, ktora je u nas registrovana? Dakujem velmi, aj za predchadzajuce informacie, ktore si velmi cenim. vdaka pani doktorka. Maja

 • Varilix

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, pani doktorka, ďakujem za informáciu o očkovaní proti ovčím kiahňam. Snažím sa zohnať ten Varilix. Prosím Vás,neviete mi poradiť, kde ho zohnať? Ďalej som sa Vás chcela spýtať, či sa môžem dať zaočkovať keď kojím (prípadne ako dlho po očkovaní by som nemala kojiť) a ako dlho po očkovaní by som nemala byť tehotná? Ďakujem Vám veľmi pekne.

 • Očkovanie proti ovčím kiahňam

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, pani doktorka. Mám 33 rokov a ako dieťa som neprekonala ovčie kiahne. Mám 9 mesačného syna. Plánujem ďalšie tehotenstvo a zároveň sa v tehotenstve obávam kontaktu s ovčími kiahňami. Počula som, že existuje nejaké očkovanie pre deti proti ovčím kiahňam a aj pre dospelých? Pani doktorka, čo mi odporúčate? Mám dať zaočkovať syna? Prosím Vás ako sa tá očkovacia látka volá, kedy sa dá ňou očkovať? A keby som chcela dať zaočkovať seba, je tá látkapre dospelých u nás už registrovaná? Ďakujem veľmi pekne.

Otázok: 185

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: