Pediatrická poradňa MUDr. Kataríny Legrand

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Katarína Legrand, alias OkiDoki, pediatrička  a mama dvoch dcér. Je autorkou úspešnej knihy Pediatra pre zvedavých rodičov.

  • Choroba

    Dobrý deň,syn mal v piatok večer teplotu 39,5. Po podaní paralelný mu klesla,ale v noci stúpla,tak sme mu dali nurofen. Ráno mal 38,0. Cez deň potom nemal teplotu,až večer 38,5. Po podaní lieku teplota klesla a v noci už teplotu nemal. V nedeľu cez deň teplotu nemal až večer 38,0.Dnes ráno vstal bez teploty. Cez deň sa hrá akoby mu nič nebolo,až na nádchu,ktorú má od štvrtka. Sople mu idú celý čas priesvitné. Vysmrkat nos vie,avšak smrka len doobedu potom už nechce. Kvapky do nosa do neho nedostanem,keď mu ich náhodou dám vždy sa tak rozplače že aj tak mu vytečú. Na noc mu dávam naspiro náplaste pre lepšie dýchanie.Kašle veľmi zriedkavo.Syn má 3 roky,od teploty mu dávam čapíky. Mali by sme ísť k lekárke či si myslíte že stačí domáca liečba?
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Katarína Legrant

    Dobrý deň! Určite treba kontaktovať Vášho ošetrujúceho lekára. Každý lekár má svoj postup, ja by som Vás asi zavolala na CRP. Avšak sú lekári, ktorí to vnímajú inak. Navyše Váš lekár Vás už trochu pozná, tak si vie lepšie zhodnotiť, kedy je vyšetrenie potrebné a, kedy ešte môže vyčkať. Dôležité sú tekutiny, oddych a správna liečba horúčky. S pozdravom doki Katka