• Turnerov syndrom

    Dobrý deň
    Chcem sa spýtať či máte skúsenosti s turnerovom syndrómom
    Z amniocentezy mi potvrdili že mala má na 14% mozaiku
    Bolo to zatiaľ len metódou Fish spočítané
    Čakáme na kultiváciu ako sa bunky budú chovať počas najbližších týždňov ,či počet klesne alebo stupne
    Bohužiaľ neviem odkiaľ mám čerpať nejaké informácie o mozaike v tomto prípade
    Vibec netuším čo malej reálne môže byt
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    deti s turnerovým syndrómom sú telesne dievčatá a majú iba drobné postihnutie, sú menšieho vzrastu a trvale neplodné. Intelektuálne nie sú postihnuté. Avšak vo Vašom prípade ak sa jedná o takúto mozaiku, je pravdepodobné, že dieťa bude celkovo zdravé. Určite by bola potrebná dôkladná genetická konzultácia.